Strona powstała w ramach projektu pn. „RUNDA po mostach i górkach”. Mikroprojekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

logotypy unijne
Przejdź do treści

Przedsięwzięcie to zostało zrealizowane w partnerstwie gmin polskiej oraz słowackiej. Działanie polegało na przeprowadzeniu dwóch inwestycji, tj. budowie przyszkolnej sali sportowej - w sołectwie Cisiec w Gminie Węgierska Górka, po stronie polskiej oraz budowie lodowiska z funkcjami na lato - w Gminie Svrčinovec, po stronie słowackiej. Te dwa przedsięwzięcia inwestycyjne miały na celu stworzenie infrastruktury rekreacyjno - sportowo - turystycznej, tj. miejsc do organizacji rozgrywek różnych dyscyplin sportowych, zabaw, wypoczynku czy występów kulturalnych. Wspólne realizowane przedsięwzięcia szczególnie w obszarze przygranicznym prowadzą do poszerzenia kontaktów społecznych mieszkańców miejscowości, a równocześnie przyczyniają się do podniesienia atrakcyjności oby gmin.

Wybudowana sala sportowa w Gminie Węgierska Górka wraz z zapleczem i łącznikiem to nowoczesny pełnowymiarowy obiekt o kubaturze 5289,77 m3, któremu parametry techniczne i funkcjonalne nadają rangę użyteczności publicznej o charakterze sportowo - rekreacyjnym. Sala posiada wymiary 28,1 m x 23,2 m, w której mieści się boisko sportowe  12,0m  x 24,0m wraz z widownią na 80 miejsc siedzących oraz 80 miejsc stojących oraz zapleczem sanitarno-szatniowym. Łączna powierzchnia użytkowa to 827,72 m2 w tym 393,0 m2 stanowi sala sportowa. Sala posiada część otwartą - płytę boiska oraz dwukondygnacyjną część wydzieloną - dla funkcji towarzyszących. W tej części zlokalizowano zespół szatniowo - sanitarny i funkcje pomocnicze na parterze, a na antresoli pomocnicze sale wielofunkcyjne oraz 2 rzędy siedzeń dla widzów. Płyta boiska umożliwiać będzie rozgrywanie zawodów z  koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej i piłka nożna halowej.

Przedsięwzięcie jest, więc sposobem na propagowanie prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia, co stało się możliwe dzięki  współpracy opartej na zasadzie zrównoważonego partnerstwa dwóch gmin.

Przewiń na górę