Strona powstała w ramach projektu pn. „RUNDA po mostach i górkach”. Mikroprojekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

logotypy unijne
Przejdź do treści

Węgierska Rundka to uporządkowana i oznakowana propozycja tras i ścieżek adresowana do mieszkańców i turystów odwiedzających miejscowości w naszej gminie: Węgierska Górka, Cięcina, Żabnica, Cisiec. Oferta rekreacyjna z nią związana obejmuje nowoczesną infrastrukturę: liczne place zabaw, wiaty odpoczynkowe i grillowe, boiska plażowe, otwarte siłownie, punkty serwisowe dla rowerzystów, tablice informacyjno- edukacyjne, drewniane mostki, zielone zaułki, ścieżki historyczno-przyrodnicze, gry terenowe, plenerowe biblioteczki, oświetlone alejki z ławeczkami i tętniące życiem skwery z punktami gastronomicznymi.

ŚCIEŻKI NAD SOŁĄ

Koncepcja Węgierskiej Rundki opiera się w dużej mierze na trasach i ścieżkach zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie malowniczej rzeki Soły. Można z nich korzystać w rozmaity sposób, o każdej porze dnia, latem i zimą, w czasie wolnym i na treningu, z rodziną i przyjaciółmi, z czworonogiem, czy dojeżdżając do pracy. Ścieżki nad Sołą wyłączone są z ruchu ulicznego, każdy znajdzie tu przestrzeń na swój ulubiony sposób i środek przemieszczania się: spacer, bieg, rower, rolki, hulajnoga, nordic walking. Budowa ścieżek w gminie Węgierska Górka umożliwia bezpieczny przejazd rowerzystom przemierzającym Dolinę Soły - od Żywca, poprzez Milówkę, do Rajczy, Zwardonia i dalej na Słowację oraz do Czech..

PAMIĘTAJ O BEZPIECZEŃSTWIE

TRASA CZERWONA przebiega głównie wzdłuż pieszo-rowerowej ścieżki nad Sołą, należy zachować szczególną ostrożność na mostach, gdzie zetkniemy się bezpośrednio z ruchem drogowym, w tym drogą krajową DK1. TRASA NIEBIESKA jest całkowicie odcięta od ruchu samochodowego, mimo tego należy zwrócić uwagę na zwężenia oraz większą liczbę użytkowników w rejonie bulwarów i placów zabaw. TRASA ZIELONA wykorzystuje mniej ruchliwe drogi gminne oraz Trakt Cesarski. Na skrzyżowaniach i przejściach.

Mapa 1 Mapa 2
Przewiń na górę